Google vs Dropbox

Google dropbox ve benzeri bulut tabanlı depolama sistemlerine rakip olarak hali hazırda gmail kullanıcılarına kullandırdığı 7 gigabyte üzerindeki alanı daha efektif olarak kullandırmayı planlıyor.
Peki bunu nasıl yapacak, sadece (işletim sistemine özel) basit bir istemci program yardımıyla tabiki. Google ın sadece bununla yetineceğini de sanmıyorum aslında. Bana kalırsa bu adamlar bulut tabanlı bir database sistemini de piyasaya sürerler bugün yarın, ki açıkcası bu çok işime yarardı.
Neyse ne demişti Larry Page ? Hemen hatırlatıyorum, Google + çıktığında facebook karşısında yenilgiye uğrayınca demişti ki; arkadaşlar google sadece google+ değildir, bu kadar dar düşünmeyin ne olur, amacımız facebook olmak değil !
Gerçekten de görüyoruz ki google+ ın durumu google için neredeyse hiçbir şey değiştirmedi. Google Android ve çıkarmaya hazırlandığı ev media sistemi gibi sistemlerle hayatın sadece web de ki sosyal ortamlar olmadığını bilen, insanların başka mecralarda da başka ihtiyaçlarını anlayabilen ve farklı cephelerde savaşabilen zeki bir şirket.
Yaşasın google, yokolsun tekelci şirketler …

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s